Fritschi Vipec Evo 12 100 mm
Túrasí kötés
A legkönnyebb túrasí kötés, a Fritschi Vipec Evo 12 100 mm kiváló tulajdonságokat kínál. Biztonságos kikapcsolással rendelkezik, sétáláshoz és lesikláshoz egyaránt alkalmas.
Termékleírás
A Fritschi Vipec Evo 12 100 mm kötés a legkönnyebb kötések közé tartozik. Olyan felhasználók számára tervezték, akik nagy biztonságot, megbízhatóságot és kiváló kezelhetőséget igényelnek a megterhelő lejtőkön. Alkalmas az alsó végtagok sérülései után síelőknek, vagy univerzális kötésként túrasízéshez és a síközpontokban történő lesikláshoz. Szén-, üvegszál- és fém elemekkel megerősített, így nagy tartósságot és szilárdságot biztosít.
Fő tulajdonságok:
- a síalpin kötés szerkezetén alapszik
- merev sarok a tökéletes erőátvitelért a lábakról a sílécre
- a kötés orr része és sarka a dinamikus rugalmasság miatt képes elnyelni az ütéseket
- megbízhatóan kikapcsol leeséskor, nem kapcsol ki egyenetlen terep esetén
- még sétáló módban is kikapcsol - lavina, egyensúlyvesztés esetén, stb.
- a sarok alkalmazkodik a síléc ívéhez
- átkapcsolás lehetősége sétáló módból lesikló módba anélkül, hogy a cipőt ki kellene venni a kötésből
- DIN 5 - 12
- nagyobb szilárdság és tartósság
- egész napos síelésre is alkalmas
- könnyen cserélhető színes klipek
- Svájcban készült
Kötés ingyenes szakszerű felszerelése a Síalpin-műhelyünkben.
Legmagasabb szintű biztonság
A kötés a lesiklókötés szerkezetéből indul ki, ahol a kötés eleje oldalra old ki a DIN kioldóerő beállításának megfelelően, ami maximálisan pontos, és nem okoz torziós töréseket.
A Vipec Evo 12 kötés orrának és sarkának konstrukciója dinamikus rugalmassággal rendelkezik, ami úgy képzelhető el, mint egy játéktér az egyenetlen terepen vagy hirtelen ütéseknél keletkező erők elnyelésére. Ez azt jelenti, hogy a kötés csak akkor old ki, ha az orrnál 13 mm-es oldalirányú, illetve a saroknál 2 mm-es felfelé irányuló elmozdulás következik be. Ez elegendő ahhoz, hogy elnyelje az energiát, így a kötés ne oldjon ki véletlenül a beállított DIN-érték rövid távú túllépése esetén. Ennek eredményeként még kemény vagy nehéz hóban, meredek lejtőkön, ugrásoknál és egyenetlenségeken való ütközéseknél sem fordul elő véletlen kioldás.
Fontos az is, hogy a kötés akkor is oldalra kiold, ha a csőr gyalogló állásba van állítva. Ez fontos tulajdonság lavina alá kerülés, egyensúlyvesztés mászás közben vagy rövid, hevederes ereszkedés közbeni esés esetén.
Tökéletes élmény a lejtőn
A kötés sarka síelés közben négyszer nagyobb terhelést kap, mint az orr, ezért a Vipec Evo 12 érzékeny orral és merev (lesiklásra optimalizált) sarokkal rendelkezik. A merev, nem forgó sarokrész csukló nélkül nem laza. Ennek köszönhetően lehetővé teszi az erő közvetlen átvitelét a sícipőből a léc élére.Ennek eredményeként jobb irányíthatóság és biztonság érhető el síelés közben. Ezenfelül a síbakancs a saroknál támaszkodik a közvetlenül a síhez rögzül, a csavarok nagy osztással helyezkednek el, valamint az orrnál és a saroknál is széles érintkezési felületet biztosítanak.
Ugyanakkor a sarok aktív marad, és a sí meghajlásakor akár 10 mm-ig is alkalmazkodik a bakancshoz, ami lehetővé teszi a sí egyenletes ívelését teljes hosszában.
Könnyített túrasí kötés
A kötés karbonból és üvegszálból készül, amelyet a bevált modern polimerek egészítenek ki. A karbon- és üvegszállal erősített polimerek könnyebbek a fém alkatrészeknél, ugyanakkor nagyobb szilárdságot és hosszabb élettartamot biztosítanak.
Egyszerű kezelés
Az újonnan fejlesztett orr-rész megkönnyíti a fellépést még meredek emelkedőn és sötétben is. Ez annak köszönhető, hogy alulról, oldalról, a sícipő orránál és egy érzékeny kioldóval rendelkezik. A rögzítés során a sícipő orra pontosan a megfelelő pozícióba van vezetve – a csúcsok és az érzékeny kioldó között helyezkedik el, és már kis nyomás hatására is kioldja a csúcsokat, amelyek pontosan illeszkednek a sícipő betéteihez.
A kötést bottal vagy behajlított térddel is kezelheti. Akár mászó helyzetbe kell kapcsolnia a kötést, akár a sarokemelőt kell beállítania, akár ereszkedésre kell váltania, mindezt bottal megteheti anélkül, hogy le kellene hajolnia a kötéshez és ki kellene csatolnia a síléceket. Ráadásul a kötés nem fagy meg.
Paraméterek
- Márka
- Fritschi
- Súly (g/pár)
- 1 kg
- Kötés mérete
- UNI mm
- Síkötés erőssége (DIN)
- 4-12
- Anyag
- Karbon
- Túrasí aktivitások
- Skitouring / Túrasíelés
- Kötés tipusa
- Tech/pin
- Fék
- Tartalmazza
- Fék szélessége
- 100 mm
- Kötés tartománya (+/-)
- 25 mm
- Mászó pozíciók
- Kettő
- Firnvas kompatibilis
- Igen
- Szín
- fekete
- Garancia
- 24 hónap
- EAN kódszám
- 7640132086010
A gyártóról
"A biztonság mindenek előtt" - ez a Fritschi egyik mottója. Egy olyan márka, amely a biztonságot és a megbízhatóságot helyezi előtérbe a hegyekben, és hosszú tapasztalatának köszönhetően know-how-ját minőségi termékek előállítására használja.








































Megbízható bolt